איך נבחר כפפות לאופנוע?

עור הידיים הוא דק מאוד, במיוחד סביב האצבעות והמפרקים, מה שאומר שלוקח לו זמן רב להחלים.לבישת כפפות הולמות ישמרו על ידיך.בנוסף להגנה מפני חתכים ושפשופים, יכולות הכפפות להגן גם מפני מזג אוויר קר ורטוב. כאשר הידיים קרות, אין הן יכולות להגיב במהירות הנדרשת. על כן כדאי להשתמש בכפפות חורף לתקופות הקרות וכפפות קלילות יותר לימי הקיץ. כפפות הן פריט אישי, על כן יש לבחור באופן אישי כפפות מתאימות ונוחות.

כדאי גם להחזיק זוג כפפות נוסף עבור מורכב.

RZ Carbon full blk

לרשותכם שני סוגים בסיסיים של כפפות:

כפפות קיץ

כפפות קיץ מרופדות ומאווררות במקומות הנכונים, בכדי לספק הגנה לידיים, תוך כדי משב רוח מרענן.

כפפות חורף

כפפות חורף הינן עבות יותר. כדאי לרכוש כפפות אשר מרופדות היטב בחומרים שומרי חום, אטומות למים ועשויות בד נושם, ועדיין יש לבחור בכפפות אשר מגבילות את תנועת כף היד והאצבעות בצורה מינימאלית.

כדאי לוודא כי הכפפות מצוידות בבטנת ביניים אטומה למים, אך נושמת. בטנה כזו תמנע מכם מלהשתמש בכיסויי כפפות מסורבלים או להחזיק זו כפפות נוסף להחלפה בימים גשומים.

בנוסף לאמור לעיל, ישנן כפפות ביניים (פחות רלוונטיות לישראל, בה עונות המעבר אינן מהוות פקטור), כפפות לרכיבה ספורטיבית וכפפות שטח (בבסיסן די דומות לכפפות קיץ).

להלן מספר שיקולים אותם יש לקחת בחשבון בעת בחירת כפפות:

  • חשוב להקפיד על התאמה ונוחות של הכפפות. כפפות לא נוחות עלולות לגרום להסחה בעת רכיבה ובכך להוות סיכון. כפפות נוחות מסייעות לך להישאר מרוכז.
  • היעוד העיקרי של הכפפות הוא להגן על הידיים בעת רכיבה.

כפפות טובות הן ההגנה הראשונית כנגד חבלות הנגרמות על ידי אבנים וחרקים.

  • כפפות שעוצבו היטב, בעלות מיגונים בגב כף היד וריפוד כפול בכף היד, עשויות לשפר את תחושת הבטיחות ואף לסייע בשעת תאונה בבלימת מכה ומתן סיכוי להימנע מחתכים ופציעות חמורים בידיים ובפרקי כף היד.
  • גם אם הכפפות שלכם מרופדות היטב מפני הקור או נועדו לרכיבה במהירות גבוהה או לרכיבת שטח, עליהן לאפשר לך לתפעל את האופנוע באופן סביר.
  • כמו מרבית הרוכבים, כנראה תצטרכו לפחות שני זוגות כפפות. מזג האוויר ומצבי הרכיבה אותם תצטרכו לכסות הינם רב גוניים. עליכם לקחת בחשבון לפחות שתיים או שלוש עונות.
  • מחזירי אור יגבירו את הנראות בשעות החשיכה.

ברגע שתמצאו את הכפפות הטובות ביותר עבורכם ועבור צורת הרכיבה שלכם, תזכו ביתרון גדול בכך שתלבשן אביזר בטיחות בכל רכיבה ובכל מזג אויר.

זוג כפפות טוב הוא הביטוח הטוב ביותר והגנה מקדימה בפני פגיעות ידיים.

לסיום יש לזכור כי כפפות הינן מוצר מתכלה, מתבלה ולרוב עובר שימוש מסיבי. בנוסף, לאחר שימוש רב, עלולות הכפפות לשמר ריחות לא נעימים. כדאי לבחון מעונה לעונה, החלפה של הכפפות בזוג חדש.

רכיבה בטוחה!

צוות לרט

חצי

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *